Menu

    Linki sponsorowane

      Najwyżej oceniane
1. Polskie Radio PR. 3
2. Antyradio
3. Polskie Radio Program 2
4. Radio Roxy FM
5. Radio ESKA
6. Radio RMF FM
7. Śląskie Radio
8. Polskie Radio Program 1
9. Radio VOX FM
10. Radio TOK FM

      Ebook
fenomen grozy w muzyce

   Polskie Radio Program Czwarty   Polskie Radio Program CzwartyOceń radio
Aktualna ocena radia to: 3.5 Twoja ocena:       Radiowa Czwórka należy do Polskiego Radia S.A. Swego czasu było to Radio Bis i Radio Euro. Obecnie funkcjonuje pod pierwotną nazwą, czyli Program IV Polskiego Radia.
       Początki emisji sięgają lat siedemdziesiątych, a dokładnie 2 stycznia 1976. W październiku 1994 roku nastąpiła zamiana na Radio Bis. Odbiorcami była młodzież, głównie uczniowie i nauczyciele, nadawane programy miały charakter popularnonaukowy.
       Między innymi z powodu licznych problemów technicznych w 2004 roku, zmieniono profil rozgłośni na młodzieżowo – poznawczą, wzbogacając jednocześnie swoją ofertę o audycje muzyczne, z gatunków takich jak: hip – hop, elektronika  rock alternatywny. Ponadto, zaczęły pracować w niej osoby, wcześniej związane z Radiostacją ( kto ja pamięta? Dzisiejsze radio Planeta). Niestety radio było pełne wewnętrznych konfliktów. Stacja stopniowo zmieniła swój profil muzyczny z niszowych klimatów na typowo komercyjne. Zaowocowało to spadkiem słuchalności i sprzeciwem słuchaczy.
       Radiowa czwórka jest najmniejszym radiem, spośród wszystkich stacji Polskiego Radia.
W 2008 roku nastąpiło kolejne przekształcenie, mianowicie zmiana nazwy na Radio Euro. Tematyka również uległa przemianom. Poza muzyką, postawiono na rozrywkę i sport. W sierpniu  rozgłośnia wróciła do swojej pierwotnej nazwy.
       Program Czwarty stała się swego rodzaju innowacją. Zaczęła również pojawiać się nie tylko w eterze, ale też na wizji, do tego na żywo. Regularna transmisja rozpoczęła się w styczniu 2011 roku. Programy radiowe można oglądać na stronie internetowej Polskiego Radia.
       Obecnie, najmocniejszą stroną Czwórki jest oczywiście Muzyczna Strona Czwórki...  

pokaż cały tekst >>>
Komentarze
Nick:*
Email:
* <-
Komentarz:*
Najlepsze radia internetowe w sieci
radiaonline.com
@kontakt