Menu

    Linki sponsorowane

      Najwyżej oceniane
1. Polskie Radio PR. 3
2. Antyradio
3. Polskie Radio Program 2
4. Radio Roxy FM
5. Radio ESKA
6. Radio RMF FM
7. Śląskie Radio
8. Polskie Radio Program 1
9. Radio VOX FM
10. Radio TOK FM

      Ebook
fenomen grozy w muzyce

   Radio Maryja   Radio MaryjaOceń radio
Aktualna ocena radia to: 2.03 Twoja ocena:         Wszystkim znane Radio Maryja, rozgłośnia o profilu religijnym, a dokładniej katolicka. Jej założycielami byli zakonnicy ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela czyli Redemptorystów. Początki działalności stacji sięgają lat dziewięćdziesiątych, a dokładnie 1991 roku. To wtedy , w Toruniu, w czerwcu otrzymano zgodę na nadawanie w Toruniu i w Bydgoszczy. Z kolei w grudniu tego samego roku Radio Maryja zaczęła działać jako stacja lokalna.
        Dalsze lata przyniosły możliwość nadawania na skalę ogólnokrajową. W 1993 roku stacja otrzymała status nadawcy społecznego, w zamian za rezygnację z emitowania reklam.
        Dyrektorem radia jest o. Tadeusz Rydzyk ( należący do zakonu Redemptorystów). Od maja 2006 roku nad programem i treściami obecnymi na antenie sprawuje pieczę, ośmioosobowa Rada Programowa, złożona z czterech członków powołanych przez Episkopat Polski i czterech  członków wybranych przez Zakon.
       Programy emitowane na antenie Radia Maryja dotyczą przede wszystkim modlitwy, ewangelizacji, publicystyki – zarówno społecznej jak i politycznej. Przedział wiekowy słuchaczy jest bardzo zróżnicowany. Stacja nadaje również dla dzieci i młodzieży.
      Do najbardziej znanych audycji, należą: „Rozmowy niedokończone”, „Aktualności dnia”' „Katechezy” i wiele innych.
Codziennie jest transmitowana Msza Święta oraz Apel Jasnogórski i cotygodniowa modlitwa Anioł Pański z Watykanu.
      W Polsce Radio Maryja nadaje ze 123 nadajników UKF, dalej przez satelity ich zasięg rozciąga się na Europę i Amerykę Północną, oraz Kanadę. Poza tym radia można również słuchać w internecie.

pokaż cały tekst >>>
Komentarze
Nick:*
Email:
* <-
Komentarz:*
Najlepsze radia internetowe w sieci
radiaonline.com
@kontakt