Menu

    Linki sponsorowane

      Najwyżej oceniane
1. Polskie Radio PR. 3
2. Antyradio
3. Polskie Radio Program 2
4. Radio Roxy FM
5. Radio ESKA
6. Radio RMF FM
7. Śląskie Radio
8. Polskie Radio Program 1
9. Radio VOX FM
10. Radio TOK FM

      Ebook
fenomen grozy w muzyce

   Radio ZET w internecie   Radio ZET w internecieOceń radio
Aktualna ocena radia to: 1.21 Twoja ocena:            Radio ZET jest jedną z najpopularniejszych rozgłośni komercyjnych o zasięgu ogólnopolskim. Stacja radiowa w swoim paśmie antenowym nadaje popularną muzykę rozrywkową w formacie Adult CHR, na którą składają się przeboje lat 80- tych i 90-tych oraz starannie wyselekcjonowane utwory współczesnych wykonawców. Rozgłośnia emituje także regularnie serwisy informacyjne, tzw. wiadomości Radia ZET, w których prezentowane są najnowsze informacje polityczne, gospodarcze i kulturalne z Polski jak i ze świata. Program radia adresowany jest głównie do ludzi dorosłych, aktywnych zawodowo słuchaczy.

           Radio ZET powstało już na początku lat 90-tych jako jedna z pierwszych prywatnych radiostacji w III RP.  Inicjatorem i twórcą rozgłośni był Andrzej Woyciechowski, natomiast jego współzałożycielami Leszek Stafiej oraz Janusz Weiss.

         Nadawanie programu rozpoczęło dokładnie 28 września 1990 roku jako warszawska rozgłośnia o charakterze lokalnym pod nazwą „Radio Gazeta”. Zainicjowanie działalności stacji w niedługim okresie po transformacji możliwe było dzięki poparciu Adama Michnika oraz wsparciu uzyskanemu ze strony francuskiej, tj. pomocy pieniężnej organizacji Euro Libe a także pomocy  technicznej radia RFI. Celem utrzymania niezależności politycznej w gorącym okresie kampanii wyborczej mającej miejsce w 1990 roku, założyciele stacji podjęli decyzję o przemianowaniu „Radio Gazeta” w Radio ZET. Od tego momentu rozgłośnia niezmiennie funkcjonuje pod tą nazwą.

          Pierwotnie głównym akcjonariuszem radia była spółka Agora, która posiadała 90 % udziałów. Niemniej jednak z upływem czasu udziały rozdzielono pomiędzy założycielami rozgłośni (uzyskali oni 90% udziałów), Agora zachowała natomiast jedynie 10%. W niedługim okresie głównym akcjonariuszem radiostacji stała spółka - jej twórcy - Andrzeja Wojciechowskiego. Aktualnie radio ZET należy do holdingu Eurozet.
           Wart podkreślenia jest fakt, iż Radio ZET jako jedna z pierwszych rozgłośni w Polsce zastosowała nowoczesne, dynamiczne metody przekazywania wiadomości w serwisach informacyjnych oraz prowadzenia programów na antenie. Od 1994 roku, kiedy to stacja uzyskała koncesję ogólnopolską, w krótkim czasie rozbudowała własną sieć nadajników i obecnie możemy ją usłyszeć w praktycznie wszystkich zakątkach Polski.

        Na antenie  Radio ZET, obok lekkiej i przyjemnej dla ucha muzyki oraz najświeższych serwisów informacyjnych, możemy posłuchać wielu interesujących audycji. Niektóre z nich, m.in. „Gość Radia ZET” czy też "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie " stacja emituje od początku swojej działalności. Jednocześnie oferta programowa rozgłośni jest nieustannie wzbogacana o nowe programy. Rozpoznawalne i popularne audycje Radia Zet, a także lubiani prezenterzy stanowią znak rozpoznawczy stacji.
 

Polecane programy Radia ZET:
 • „Siódmy dzień tygodnia” – audycja publicystyczna autorstwa Moniki Olejnik, w której dziennikarka przeprowadza rozmowy z przedstawicielami największych partii politycznych na temat wydarzeń minionego tygodnia, zarówno z kraju jak i ze świata.
niedziela w godzinach 9.00- 10.00

 • „Anioły i Bachory” – poradnik wychowawczy, w którym Dorota Zawadzka udziela porad rodzicom na temat metod wychowania dzieci.
sobota od godziny 11.35

 • „Blondynka w wielkim mieście” – poranny program autorstwa Beaty Pawlikowskiej
poniedziałek – piątek w godzinach 7.40 – 8.00

 • „Duży Wywiad Radia Zet” – audycja Marcina Prokopa, w której dziennikarz przeprowadza rozmowy ze znanymi i lubianymi osobami.
niedziela w godzinach 14.00-15.00

 • „Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie” – autorski program Janusza Weissa nadawany od początku działalności radia; początkowo prowadzący robił telefoniczne żarty, aktualnie audycja ma charakter interwencyjny.
sobota od godziny 13.25

 • „Gość Radia Zet” – poranny program, w którym Monika Olejnik przeprowadza wywiad z politykiem zaproszonym do studia radia
poniedziałek – piątek od godziny 8.15

 • „Lista Przebojów Radia Zet”- prowadzenie Marcin Wojciechowski
sobota w godzinach 18.00-20.00

 • „Sto zdań, które zmieniły świat” – autorska audycja Rafała Turowskiego
poniedziałek – piątek od godziny 12.35

 • „Świat według Blondynki” – program Beaty Pawlikowskiej o różnorodnej tematyce, min. podróżniczej, filmowej, obyczajowej itp.
niedziela w godzinach 10.00 -14.00

 • „Technologika” – audycja, której gospodarzem jest Krzysztof Kurek; tematem przewodnim programu są nowości technologiczne na rynku
poniedziałek – piątek od godziny 10.35
 • ”Wszystkie pytania świata”- autorski program Janusza Weissa
poniedziałek – piątek od godziny 13.25

 • „Zet na punkcie muzyki” – muzyczna audycja, prowadzona przez Marcina Wojciechowskiego
poniedziałek – piątek w godzinach 18.00-20.00
pokaż cały tekst >>>
Komentarze
Nick: totoniaw
Email: totoniaw@gmil.com
Treść: Hhhhh

Nick:*
Email:
* <-
Komentarz:*
Najlepsze radia internetowe w sieci
radiaonline.com
@kontakt